Haberler & Duyurular

Mazda’nın gelecekteki her bir modeli farklı tasarıma sahip olacak

Mazda, endüstrideki devam etmekte olan elektrifikasyon sürecine rağmen içten yanmalı motorlara olan bağlılığının süreceğini açıklayan firmalardan biriydi. Japon üretici benzinli dizel ve rotary motorların karbondioksit salınımı noktasında hala temiz çözümler olduğuna inanıyor. Bu yüzden markanın gelecekteki modellerinde de odak noktası bu motorlar olmaya devam edecek.

Firmanın bu nispeten muhafazakar yaklaşımı, ilerici tasarım felsefesi ile bir araya gelecek. Mazda’nın Avrupalı tasarım patronu Jo Stenuit kısa bir süre önce Autocar'a verdiği demeçte, “matruşka bebek” tasarımını benimseme planları olmadığını ve her bir modelin kendine ait bir kimliği olmasını istediklerini açıkladı.

Otomobillerin Mazda imzası taşıyacağını belirten Stenuit, bunu her modele farklı şekilde yansıtacaklarını belirtti. Anlayacağınız muhtemelen gelecekteki Mazda modellerinde de Mazda 3’ün güzel çizgilerini görmeye devam edeceğiz ancak otomobiller arasında dış tasarım anlamında bir takım farklılıklar olacak. Umarız BMW ve Mercedes gibi Alman üreticiler de tasarım dilini bir an önce değiştirir.

Kaynak: Autocar


Top